JML-diving

Menu
MENU

Kremačné pece

Filozofia firmy Kalfrisa

Bezpečnosť práce:
• Vprípade výpadku elektrickej energie – v konsekvencii – vypnutie ventilátorov ako aj horákov, sa kremácia uskutoční do konca ( v závislosti od momentu, kedy došlo k výpadku energie ) bez žiadneho ohrozenia obsluhy – prirodzený ťah komína zaručuje, že spaliny vyjdú komínom
• Každé otvorenie dverí vkladania rakvy alebo vyberania popoľa zapríčiní automatické vypnutie horákov spaľovacej komory

viac

Duval-2

Vlajkovým produktom firmy Kalfrisa sú pece modelu Duval – sú to dvojkomorové pece s najvyšším pracovným výkonom pri najnižšej spotrebe paliva. Doporučujú sa krematóriám, ktoré robia veľa spopoľňovaní denne alebo pracujúcich non-stop. Prvé pece Duval boli vyrobené už pred 20. rokmi.

viac

X-5/2

Model X-5/2 je najviac populárna pec produkovaná firmou Kalfrisa. Vzhľadom na svoju univerzálnosť si tieto pece vyberajú krematória, ktoré predpokladajú niekoľko sto až 2500 spopoľnemí ročne. Pece X-5/2 boli projektované na rýchlu a efektívnu kremáciu. Za týmto účelom boli vyrobené zo špeciálneho ohňovzdorného materiálu, ktorý umožňuje rýchle zohriatie pece ( 10 – 15 minut ), ako aj, keď je to nutné, nepretržitú prevádzku.

viac

Linia Merkur

Sú to pece určené na menší počet kremácií ako v modeloch Duval a X-5/2.
Kapacita tejto peci je cca. 1000 – 1200 kremácií ročne (5 – 6 denne ). Táto predispozícia ju predurčuje do oblastí s populáciou od 250 – 350 tisíc obyvateľov. Tiež sa využívajú, ako prvá pec v nových krematóriách , ktoré neskôr plánujú nákup druhej pece pri vzraste počtu kremácií.

viac